crescatorul de iepuri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de iepuri

forum este destinat crescatorilor de iepuri de rasa din romania
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

cumparam iepuri CASTOR REX , REX TRICOLOR, REX DALMATIAN
telefon 0732/049761

 

 Vreau sa fac un abator de iepuri

In jos 
+18
luciminea
cramil
zdrobisionut
raluca2912
iulia
ela
danielG
Clara
dragos674
bindea
gabi-florin
tamas
gekyi
nikolasjucan
azazel
cata15
stefan
liviu40
22 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
liviu40
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 56
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 05/12/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptySam Dec 05, 2009 5:06 am

Am contactat firma ce utileaza abatorul am fost si vazut utilajele si sunt interesat daca sunt in tara crescatori ce doresc vanzare catre abator a iepurilor, capacitatea minima a abatorului fiind de 500 iepuri pe zi. Acum sunt in negocieri cu beneficiari privind achizitie produs finit. Astept raspunsuri daca sunt crescatori interesati si ce capacitate de productie au pentru livrare iepuri vi.
Multumesc anticipat!
Sus In jos
stefan
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 06/08/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: crescator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyMier Dec 09, 2009 10:27 am

Sunt un crescator de iepuri care intentioneaza sa-si faca o microferma de belgieni si fluturi si sunt interesat de proiectul dumneavoastra intrucat in Romania nu exista astfel de abatoare si piata de desfacere serioasa . Daca sunteti interesat de o posibila colaborare astept mail pe adresa luci_smotocel@yahoo.com sau tel 0726777223 . Va multumesc .
Sus In jos
cata15
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Localizare : Beius, Bihor
Data de inscriere : 20/11/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Dec 14, 2009 10:48 am

Ma alatur si eu: fat.catalin@yahoo.com
Anunta-ne cand ii dai drumul Very Happy
Sus In jos
azazel
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 01/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyVin Ian 01, 2010 6:03 pm

Si eu sunt interesat de furnizarea iepurilor, sunt un crescator din Cta. Cunosc si alte persoane care sunt interesate de asa ceva.
maximfstefan@yahoo.com
Sus In jos
nikolasjucan
crescator
crescator
nikolasjucan


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 51
Localizare : alba
Data de inscriere : 01/03/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Ian 04, 2010 1:14 pm

SUCCCES affraid
Sus In jos
gekyi
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 51
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 31/12/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyVin Ian 08, 2010 4:58 am

si eu sint interesat Very Happy
Sus In jos
tamas
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 54
Localizare : vlahita
Data de inscriere : 09/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptySam Ian 09, 2010 4:39 pm

ma')bucur mult ca vam gasit pe voi ma alaturi de voi
Sus In jos
gabi-florin
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 51
Localizare : turda
Data de inscriere : 17/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: bine ca v-am gasit   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyDum Ian 17, 2010 9:55 am

buna,bine ca v-am gasit.suntem noi printre voi,asa ca deocamdata va salutam
Sus In jos
bindea
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 56
Localizare : nasaud
Data de inscriere : 22/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: SALUT,zici ca esti din turda...sti cumva daca este abator de iepuri la cluj....mersi   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyDum Ian 24, 2010 4:49 am

gabi-florin a scris:
buna,bine ca v-am gasit.suntem noi printre voi,asa ca deocamdata va salutam
Sus In jos
dragos674
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 50
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 25/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Ian 25, 2010 9:28 am

m-ar interesa si pe mine un astfel de abator complet utilat la ce pret ajunge. daca puteti dati-mi si mie mai multe detalii sau indrumati-ma cu cine sa iau legatura. va multumesc. 'dragos_d_barbu@yahoo.com'
Sus In jos
Clara
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: abator   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Ian 25, 2010 11:08 am

un abator mediu costa intre 50000 si 70000 euro
Sus In jos
Clara
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: abator   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Ian 25, 2010 11:18 am

este foarte bine ce incercati sa faceti,este foarte bine venit un abator pt toti crescatori de iepuri,insa cea mai important este desfacerea carni de iepure ,caci in romania cerinta este mai mult decat mica,aproape inexistenta.
eu fac studiu de piata de anul trecut si sunt foarte dezamagita de cei care se presupun a fi afaceristi si care asigura desfacerea iepurilor.Ne impun sa cumparam de la ei la mii de euro famili de iepurii si apoi dau bir cu fugiti,la inceput asigurandu-ne ca tot ei ii si achizitioneaza.
Avem nevoie de mai multa seriozitate si in acest domeniu.
Daca aveti informatii serioase care ii pot ajuta pe cei care au crezut ca este o afacere crescatoria de iepuri, va rugam sa dati detali clare si concrete,sincere,astfel ne ajutam reciproc.
Conditiile de construire ale unui abator de iepuri sunt extraordinar de drastice.
Va mai pot ajuta cu informati
drepte@yahoo.com
Va doresc succes,si poate vom colabora
Sus In jos
Clara
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: abator in romania?????   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Ian 25, 2010 11:34 am

exista in romania abator de iepurii???
ce abator ati fost si ati vazut???aici in romania???
Sus In jos
danielG
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Localizare : sarmasu-mures
Data de inscriere : 11/05/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: oferta iepuri vii pentru carne   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyMar Ian 26, 2010 2:18 am

buna. momentan am o matca de reproductie din rasa californian. puteti da ceva detalii in legatura cu numarul de bucati, cantitate, greutate pe bucata ...etc gherman_dan1977@yahoo.com
Sus In jos
http://danielG.sunphoto.ro
gabi-florin
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 51
Localizare : turda
Data de inscriere : 17/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyMier Ian 27, 2010 1:39 pm

salut pe toata lumea;raspuns pt BINDEA ;am cautat si noi dar n-am gasit. poate nu stim unde sa cautam
Sus In jos
ela
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 45
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 28/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: si eu am inceput sa-mi fac o crescatorie de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyJoi Ian 28, 2010 4:50 am

as vrea sa va intreb daca este rentabila sa-ti faci aceasta crescatorie de iepuri?unde o sa-mi vand marfa si care ar fi pretul pe kg.si cam cu cate femele ar trebui sa demarez aceasta crescatorie.va multumesc pt.raspunsuri.
Sus In jos
gabi-florin
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 51
Localizare : turda
Data de inscriere : 17/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyJoi Ian 28, 2010 11:27 am

buna intrebare,Ela.de rentabila ar fi dar n-am gasit pe nimeni serios care sa-ti garanteze preluarea iepurilor dupa ce ai investit o groaza de bani in matci, care ar trebui sa fie de calitate, lucru de care ma indoiesc.
Sus In jos
danielG
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Localizare : sarmasu-mures
Data de inscriere : 11/05/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: despre abator   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyJoi Ian 28, 2010 12:04 pm

nu mai stie nimeni nimic despre acel abator? liviu40 ( primul post ) nu mai zice nimic de acel francez? eu cred ca ar trebui sa dea mai multe detalii sau macar un nr de tel ....
Sus In jos
http://danielG.sunphoto.ro
bindea
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 56
Localizare : nasaud
Data de inscriere : 22/01/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: pentru GABI-FLORIN   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyJoi Feb 04, 2010 12:40 pm

gabi-florin a scris:
salut pe toata lumea;raspuns pt BINDEA ;am cautat si noi dar n-am gasit. poate nu stim unde sa cautam
trebuie sa mai cautam ...sa nu ne dam batuti.....sau sant unii cre nu vor sa ne spuna?????bindea
Sus In jos
iulia
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 42
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 15/03/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Mar 15, 2010 1:21 pm

Buna ziua.Eu sunt interesata ce surse de finantere aveti si mai ales cat va dura constructia,tinand cont de birocratia nasoala si fara rost de la noi.In viitor as fi incantata sa putem colabora.
Sus In jos
stefan
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 06/08/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Achizitionez piei de iepure .   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Mar 22, 2010 4:41 am

Achizitionez piei de iepure .
Sus In jos
stefan
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 06/08/2009

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Achizitionez piei de iepure .   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Mar 22, 2010 4:42 am

Achizitionez piei de iepure . interesatii sa ma contacteze telefonic la 0726777223 sau 0766613049
Sus In jos
raluca2912
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 42
Localizare : galati
Data de inscriere : 26/04/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: deschis crescatorie de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyMar Apr 27, 2010 1:15 am

buna ziua, in cazul in care deschidesti abatorul, ma contactati si pe mine...colaboram...tel. 0743907511. multumesc.
Sus In jos
zdrobisionut
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 43
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/06/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: SAL   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyLun Iun 21, 2010 2:13 pm

SI EU MA POT ALATURA CU VREO 100-150 IEPURI PE AN
Sus In jos
cramil
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 44
Localizare : Moldova
Data de inscriere : 01/08/2010

Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri EmptyDum Aug 01, 2010 7:42 am

Cred ca va aproape imposibil de demarat o astfel de afacere in care sa iasa toata lumea in castig, aici , la noi , in the Carpathian garden .Uitati-va la crescatorii de animale ( bovine, ovine, etc..).Majoritatea sunt la mila procesatorilor si toata lumea isi bate joc de ei.Si asta se intampla pe o piata care consuma carnea respectiva.Uitati-va la carnea de oaie, miel etc..Dupa Pasti se gaseste foarte greu in magazine la preturi normale, parca ar fi delicatesa.Carnea de iepure se consuma destul de putin in anumite regiuni ale tarii, deci ar trebui si o campanie de promovare a consumului intern.Pentru cei care se iluzioneaza cu exportul, se va intampla cum se intampla cu cincilele, cu nutriile etc..Vin vreo 2-3 smecherasi unguri,nemti evrei si aduna marfa adevarata la un pret de nimic si o paseaza mai departe. Asa se intampla cu fooooarte mici exceptii de cel putin 20 de ani, daca nu cumva de 200 de ani.Avand in vedere ca romanii nu pot face o asociatie de minim 2 insi care sa aiba succes, fara sa iasa cu paruieli si scandal, prevad un oarecare viitor persoanelor individuale, cu bani multi pentru lansare, adica aducerea de material genetic corespunzator, si alte mii de probleme.Cind vad anunturi cu oferte de colaborare, ma intreb daca persoanele respective stiu ce rase se cer pebntru consum, ce dimensiuni si greutate standard trebuie sa aiba ca sa nu mai vorbesc de certificate sanitare,factura (deci cel putin PFA-persoana fizica autorizata).Probabil ca vor apare crescatorii specializate, gen AVICOLA, cu capital strain sau autohton (oameni bagati tare in domeniu agricol cu prelucrare integrata,gen Porumboiu), care vor face export cu iepuri crescuti cu granule , la baterii.Micii crescatori nu au nici o sansa daca nu se asociaza in asociatii macar judetene, dar asta inseamna o munca fantastica de constientizare, schimb de experienta, aducere de material genetic valoros, stabilirea unor proceduri unitare de crestere etc, etc... si prea putina lume este gata sa faca munca de samaritean.
Tuturor celor care viseaza sa vanda masiv iepuri, sa faca export, afaceri mari Basketball , ii invit sa vada pe net cu cat se vand iepurii in viu / kg in citeva tari europene, sa imparta suma la cel putin 5-10 si sa vada daca le convine sa mai viseze !! sunny Nu fiti tristi !! cresteti iepuri , bucurati-va de ei si consumati in fiecare weekend , impreuna cu familia si eventualii invitati un preparat din iepure. Va asigur ca veti fi mai sanatosi decat cu "ceafa de porc" si va veti satisface si pasiunea de crescator de iepuri !! S-auzim de bine !!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vreau sa fac un abator de iepuri Empty
MesajSubiect: Re: Vreau sa fac un abator de iepuri   Vreau sa fac un abator de iepuri Empty

Sus In jos
 
Vreau sa fac un abator de iepuri
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» abator iepuri
» ABATOR IEPURI
» pret pentru iepuri in viu
» abator de iepuri
» localizare abator de iepuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de iepuri :: crescatorul de iepuri :: ..membri se prezinta-
Mergi direct la: