crescatorul de iepuri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de iepuri

forum este destinat crescatorilor de iepuri de rasa din romania
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

cumparam iepuri CASTOR REX , REX TRICOLOR, REX DALMATIAN
telefon 0732/049761

 

 pret pentru iepuri in viu

In jos 
+9
dan650
nikolasjucan
stefan
cris1981
bv82tzu
adytza
gsebys
MARIUSBMG
mikian5
13 participanți
AutorMesaj
mikian5
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 55
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 27/08/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyLun Sept 07, 2009 10:28 am

da vad pretul ,multumesc pentru deranj.acum zici de oferirea unui pret corect.ai piata de desfacere pentru cantitati mari cel putin 1 an ,cand zic mari zic 100-150 de iepuri pe luna?
Sus In jos
MARIUSBMG
crescator
crescator
MARIUSBMG


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 55
Localizare : ALEXANDRIA
Data de inscriere : 22/08/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: PIATA DESFACERE   pret pentru iepuri in viu EmptyLun Sept 07, 2009 5:27 pm

SALUT. MA INTREBI DE PIATA DE DESFACERE PENTRU 150 DE IEPURI PE LUNA ASTA INSEAMNA 300 KG DE CARNE.
ACUM TE INTREB EU CHIAR CREZI CA FRANCEZUL CARE VREAU SA IL ADUC SA FACA ABATORUL AR FACE O INVESTITIE FARA SA AIBA UNDE SA VANDA MARFA?
AM SA ITI FAC O MICA DESCRIERE A CONVERSATIEI MELE CU EL.EU NU VREAU DECAT SA FAC O FERMA DE IEPURI DIN CARE SA POT LIVRA 600-700 CAPETE LUNAR SI NU AS VENI ACASA DACA NU AR FI CEVA SIGUR SI DE DURATA.
EL NU ARE PROBLEME CU DESFACEREA,PROBLEMELE PE CARE LE ARE SUNT TAXELE,TVA,IMPOZITELE SI PRETUL DE ACHIZITIE AL CARNI DE IEPURE DIN ROMANIA.(SI NU IN ULTIMUL RAND CANTITATEA)NU ARE ROST SA FACI UN ABATOR PENTRU 1000 DE IEPURI LUNAR.(CEL PUTIN 5000 DE CAPETE PE LUNA)
DACA EU II SPUN CA ACESTE PROBLEME NU SUNT REZOLVABILE OMUL RENUNTA.
ACESTA ESTE SI MOTIVUL PENTRU CARE AM INTRAT PE FORUM,SA INCER SA VORBESC CU CRESCATORI EXISTENTI IN ROMANIA DESPRE PRET SI DESPRE POSIBILITATEA DE A SE DEZVOLTA.
TU ESTI PRINTRE PUTINI CARE ARATA UN PIC DE INTERES PRIVIND ACEASTA PROBLEMA,CEILALTI CRED SAU OBISNUIT SA VANDA PUTIN MAI SCUMP DAR FARA MULTA MUNCA PE LA COLTURI,PRIN OBOARE 2-3 IEPURI PE SAPTAMANA,PE UNDE POT.
NU AM SA IL ADUC IN ROMANIA DACA NU SUNT CONVINS CA O SA FIE BINE PENTRU TOATA LUMEA.NU STIU DE CE DE EX. UNGARIA POATE AVEA CONTRACTE DE LIVRARE LA EXPORT PENTRU APROAPE TOATE ANIMALELE SI NOI NU?(CHINCHILA,STRUTI,RATE,GASTE,IEPURI ETC)CUM LOR LE CONVINE SI NOUA NU?CRED SA SUNTEM PREA VISATORI LA PRETURI MARI SI MUNCA PUTINA.SA NU RAMANEM CU VISELE. ASA SUNT MULTE DE SPUS DAR MA OPRESC AICI ASTEPTAND NOI INTREBARI. AM O RUGAMINTE:HAI SA FOLOSIM UN SINGUR TOPIC DE EX CEL PE CARE L-AM INCEPUT EU CU "ABATOR IEPURI"MI SE PARE GREU DE FOLOSIT ACEL FORUM.
Sus In jos
gsebys
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 47
Localizare : cluj
Data de inscriere : 16/10/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: abator de iepuri   pret pentru iepuri in viu EmptyVin Oct 16, 2009 4:35 am

salut.ma intereseaza si pe mine ..daca discutia cu acel francez mai poate avea loc cu dvs vis-a-vis de infiintarea unui abator de iepuri in romania.in cazul in care se mai doreste asa ceva de catre acel francez....as dori sa stiu care sunt conditiile sale de achizitie de iepuri....ma refer la pretul estimativ de achizitie....rasele ce le doreste a le achizitiona si sigur la ce varsta ..greutate optima.Ma intereseaza daca dansul e dispus sa faca un contract cu furnizorul de iepuri pe un anumit timp...sigur cu toate clauzele ce reies dintr-un astfel de contract.Va multumesc anticipat pt raspunsul dvs.poate aveti o adresa de e-mail si putem vorbi mai multe.toate cele bune
Sus In jos
adytza
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 35
Localizare : brasov
Data de inscriere : 15/10/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyMar Oct 20, 2009 6:57 am

ma puteti ajuta cu o piata de desfacere pt iepuri stiu ca toata lumea
este interesata de asta va multumesc
zbarcea adrian
adytza89z@yahoo.com
0747493138
Sus In jos
bv82tzu
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 42
Localizare : brasov
Data de inscriere : 18/10/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyMier Oct 28, 2009 6:56 am

si eu sunt din brasov...poate vorbim mai multe...bv23tzu@yahoo.com adresa mea de mess si mail....il astept pe domnul marius sa ma contacteze de asemeni caci si eu sunt interesat de productie...am teren pentru cresterea lor nu am pentru nutreturi si altele adiacente...dar pot face rost...
sunt inginer constructor si la nevoie pot face proiecte si sa ma ocup de multe altele deoarece am multe cunostinte in domeniul constructiilor...dar e absolut imperios necesar sa avem o piata de desfacere si un pret de care sa discutam....nu neaparat mare cat mai degraba sigur.
Sus In jos
cris1981
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 42
Localizare : Breazova jud Timis
Data de inscriere : 05/11/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: crestera iepurilor   pret pentru iepuri in viu EmptyJoi Noi 05, 2009 10:02 am

Ma numesc Dragan Alin si impreuna cu sotia mea am dorii sa incercam o sa facem in gospodaria noastra o ferma de iepuri cum posibilitatile materiale sunt scazute cerem ajutorul unor fermieri mari .Detinem spatiu putem construii custi ne descurcam cu hrana dar am inteles ca pretul unei singure familii este de peste 1000 de euro pe care noi nu ii avem.Daca cineva doreste sa" ne ajute" asteptam e-mail la adresa dragan_cris1981@yahoo.com
Sus In jos
stefan
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 06/08/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: crescator de iepuri   pret pentru iepuri in viu EmptyDum Noi 22, 2009 2:35 am

Buna ziua .Eu am matca pt o ferma de iepuri dar nu am piata de defacere . Va rog sa ma ajutati si pe mine .Daca are cineva ceva informatii despre desfacere va rog sa ma contactati . Luci_smotocel@yahoo.com
Sus In jos
nikolasjucan
crescator
crescator
nikolasjucan


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 51
Localizare : alba
Data de inscriere : 01/03/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyLun Ian 04, 2010 1:24 pm

carabusi cu mustata si preput decalotat cumpara francezu?
Am vreo 10000 pe luna!
Sus In jos
dan650
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 38
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 11/01/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyLun Ian 11, 2010 5:34 am

Incetati sa visati!!Cred ca asta cu francezu' e la fal ca aia cu italianu de care nu mai stie nimeni nimic.E ceva paradoxal..nu am piata de desfacere dar toata lumea imi cere sa cresc un numar foarte mare,zicand: "creste tu ca o sa-mi deschid candva un abator si poate facem si un contract".Cum vrei sa ma apuc de crescut iepuri daca nu am un abator macar?Nu mai bine vine el in tara si deschide abatorul?Atunci o sa vada ce poate oferii crescatorul roman!Pe de alta parte mai e o problema : cica romanu' nu e invatat sa manance iepure.Pai de unde sa manance iepure?in ce hiper..super..ultra..market gasesti iepure sub toate formele?
unde..?unde..?ce zici acolo?nu aud bine???
Concluzionand...NE MERITAM SOARTA!!!!!
Sus In jos
nikolasjucan
crescator
crescator
nikolasjucan


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 51
Localizare : alba
Data de inscriere : 01/03/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyLun Ian 11, 2010 1:54 pm

pentru dan650:
- sa stii, cateodata gasesti la Metro, carcasa de iepure sau pulpa spate iepure ( preturi intre 25 si 35 ron per kg!)
Sus In jos
dan650
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 38
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 11/01/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyMar Ian 12, 2010 1:36 am

salutare!
cateodata..,la Metro..unde,daca nu ma insel,nu poate intra toata lumea ptr ca trebuie legitimatie.mai e asa sau ma insel?momentan,cel mai bine e sa cresti cat sa mananci si sa mai vinzi pe ici pe colo,la vecinu',la colegu' etc.
Auzi tu..cica romanu' s-a invatat sa munceasca putin si sa vanda 2-3 pe saptamana,prin targuri etc..cica vrea sa faca bani cu putina munca!De ce nu ne da el variante?Da chiar asa..ptr utilizatorul acela cu "francezul" lui : ce varianta de desfacere ai tu daca noi nu avem un abator?cum ai vrea tu sa vand iepuri,multi..multi..asa cum imi ceri tu sa cresc??
Tot ptr el RUSINE!!!!
Gata ca m-am cam 'aprins'!!! cheers
Sus In jos
Clara
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/01/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: abator   pret pentru iepuri in viu EmptyLun Ian 25, 2010 11:29 am

in romania mi se pare ca cineva incearca sa puna monopol si vor doar ei sa castige din afacerea cu iepuri.
Eu una nu renunt inca la ideea ca se poate face o afacere din asa ceva ,avem nevoie de abator in romania,unde vreau sa-ti spun ca autorizarea unui abator de iepuri este cumplita.
Bafta
Sus In jos
alina
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 43
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/02/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptyMar Feb 02, 2010 5:39 am

Very Happy s-a deschis abator de iepuri in cta? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Sus In jos
bindea
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 56
Localizare : nasaud
Data de inscriere : 22/01/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: pentruMARIUSBMG   pret pentru iepuri in viu EmptyJoi Feb 04, 2010 12:46 pm

MARIUSBMG a scris:
SALUT. MA INTREBI DE PIATA DE DESFACERE PENTRU 150 DE IEPURI PE LUNA ASTA INSEAMNA 300 KG DE CARNE.
ACUM TE INTREB EU CHIAR CREZI CA FRANCEZUL CARE VREAU SA IL ADUC SA FACA ABATORUL AR FACE O INVESTITIE FARA SA AIBA UNDE SA VANDA MARFA?
AM SA ITI FAC O MICA DESCRIERE A CONVERSATIEI MELE CU EL.EU NU VREAU DECAT SA FAC O FERMA DE IEPURI DIN CARE SA POT LIVRA 600-700 CAPETE LUNAR SI NU AS VENI ACASA DACA NU AR FI CEVA SIGUR SI DE DURATA.
EL NU ARE PROBLEME CU DESFACEREA,PROBLEMELE PE CARE LE ARE SUNT TAXELE,TVA,IMPOZITELE SI PRETUL DE ACHIZITIE AL CARNI DE IEPURE DIN ROMANIA.(SI NU IN ULTIMUL RAND CANTITATEA)NU ARE ROST SA FACI UN ABATOR PENTRU 1000 DE IEPURI LUNAR.(CEL PUTIN 5000 DE CAPETE PE LUNA)
DACA EU II SPUN CA ACESTE PROBLEME NU SUNT REZOLVABILE OMUL RENUNTA.
ACESTA ESTE SI MOTIVUL PENTRU CARE AM INTRAT PE FORUM,SA INCER SA VORBESC CU CRESCATORI EXISTENTI IN ROMANIA DESPRE PRET SI DESPRE POSIBILITATEA DE A SE DEZVOLTA.
TU ESTI PRINTRE PUTINI CARE ARATA UN PIC DE INTERES PRIVIND ACEASTA PROBLEMA,CEILALTI CRED SAU OBISNUIT SA VANDA PUTIN MAI SCUMP DAR FARA MULTA MUNCA PE LA COLTURI,PRIN OBOARE 2-3 IEPURI PE SAPTAMANA,PE UNDE POT.
NU AM SA IL ADUC IN ROMANIA DACA NU SUNT CONVINS CA O SA FIE BINE PENTRU TOATA LUMEA.NU STIU DE CE DE EX. UNGARIA POATE AVEA CONTRACTE DE LIVRARE LA EXPORT PENTRU APROAPE TOATE ANIMALELE SI NOI NU?(CHINCHILA,STRUTI,RATE,GASTE,IEPURI ETC)CUM LOR LE CONVINE SI NOUA NU?CRED SA SUNTEM PREA VISATORI LA PRETURI MARI SI MUNCA PUTINA.SA NU RAMANEM CU VISELE. ASA SUNT MULTE DE SPUS DAR MA OPRESC AICI ASTEPTAND NOI INTREBARI. AM O RUGAMINTE:HAI SA FOLOSIM UN SINGUR TOPIC DE EX CEL PE CARE L-AM INCEPUT EU CU "ABATOR IEPURI"MI SE PARE GREU DE FOLOSIT ACEL FORUM.
DA,PROBABIL AI DREPTATE ..SANTEM PREA VISATORI,VREM SA CASTIGAM F.MULT SI IMEDIAT...EU CRED CA POATE SA FACA FRANCEZUL ALA PENTRU/CA URECHIATI VA GASII...CU SIGURANTA ..BINDEA.
Sus In jos
bindea
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 56
Localizare : nasaud
Data de inscriere : 22/01/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: SALUT   pret pentru iepuri in viu EmptyJoi Feb 04, 2010 12:49 pm

Clara a scris:
in romania mi se pare ca cineva incearca sa puna monopol si vor doar ei sa castige din afacerea cu iepuri.
Eu una nu renunt inca la ideea ca se poate face o afacere din asa ceva ,avem nevoie de abator in romania,unde vreau sa-ti spun ca autorizarea unui abator de iepuri este cumplita.
Bafta
....SI ATUNCI TOTUSI UNDE PUTEM VINDE URECHIATII????CHIAR NU STIE NIMENI O INSTITUTIE CARE SA NI CUMPERE????BINDEA
Sus In jos
andrei65
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 59
Localizare : Dumbraveni , jud.SIBIU
Data de inscriere : 29/01/2010

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu EmptySam Feb 06, 2010 4:52 am

Va salut ,daca a lucrat cineva cu careva din cei care ofera familii si fac contract de preluare pui rog sa posteze detalii .Multumesc.
Sus In jos
MARIUSBMG
crescator
crescator
MARIUSBMG


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 55
Localizare : ALEXANDRIA
Data de inscriere : 22/08/2009

pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: pentru carabus   pret pentru iepuri in viu EmptyMar Mai 11, 2010 4:11 am

nikolasjucan a scris:
carabusi cu mustata si preput decalotat cumpara francezu?
Am vreo 10000 pe luna!
ironie tipic romaneasca.vorbim fara sa gandim sau facem afirmatii fara sa cunoastem.
asa vom da inainte.(cu asa oameni)
Sus In jos
Continut sponsorizat





pret pentru iepuri in viu Empty
MesajSubiect: Re: pret pentru iepuri in viu   pret pentru iepuri in viu Empty

Sus In jos
 
pret pentru iepuri in viu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pret carne iepuri
» gestante sau nu?
» custi pentru iepuri
» iepuri pentru sacrificare
» Vreau sa fac un abator de iepuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de iepuri :: crescatorul de iepuri :: ..membri se prezinta-
Mergi direct la: