crescatorul de iepuri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de iepuri

forum este destinat crescatorilor de iepuri de rasa din romania
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

cumparam iepuri CASTOR REX , REX TRICOLOR, REX DALMATIAN
telefon 0732/049761

 

 gestante sau nu?

In jos 
+2
nikolasjucan
cristian micu
6 participanți
AutorMesaj
cristian micu
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 55
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 26/06/2010

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: gestante sau nu?   gestante sau nu? EmptySam Iun 26, 2010 1:20 pm

Buna tuturor,
Sunt f nou pe forum, iepuri am mai crescut in copilarie...
Am procurat doua iepuroaice despre care vanzatorul nu mi-a putut spune daca sunt sau nu montate. De cateva zile strang fanul in gura, il cara, scormonesc podeaua custii dar nu-si smulg parul si nu fac realmente cuib.
Introduse la iepuroi, fug, il musca , scot sunnete si nu accepta monta. Ce poate fi???????????
Sus In jos
nikolasjucan
crescator
crescator
nikolasjucan


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 51
Localizare : alba
Data de inscriere : 01/03/2009

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: gestante sau nu?   gestante sau nu? EmptySam Iul 31, 2010 1:32 pm

probabil au auzit ca Boc vrea sa le taie ajutorul de nastere! Laughing
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 183
Varsta : 58
Localizare : romania
Data de inscriere : 04/02/2009

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: para -gestatie   gestante sau nu? EmptyDum Aug 01, 2010 11:54 pm

cristian micu a scris:
Buna tuturor,
Sunt f nou pe forum, iepuri am mai crescut in copilarie...
Am procurat doua iepuroaice despre care vanzatorul nu mi-a putut spune daca sunt sau nu montate. De cateva zile strang fanul in gura, il cara, scormonesc podeaua custii dar nu-si smulg parul si nu fac realmente cuib.
Introduse la iepuroi, fug, il musca , scot sunnete si nu accepta monta. Ce poate fi???????????

aici este vorba de o para - gestatie
ea apare daca masculi sunt in aceasi incapere cu femele, sau se encerca monta prea des
Sus In jos
http://www.crescatorul.com
aciab
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 37
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 18/08/2010

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: www.aciab.piczo.com   gestante sau nu? EmptyMier Aug 18, 2010 7:42 am

Asociatia Crescatorilor de Iepuri si Animale de Blana a judetului Timis functioneaza in Timisoara inca din anul 1907, fiind una dintre cele mai vechi asociatii de gen din Romania.
Suntem o asociatie non-profit, cu un numar de 40 de membri cotizanti, care urmareste in primul rand cresterea iepurilor de rasa si ameliorarea
celor 20 de rase existente in randul membrilor nostri.
Anual asociatia promoveaza si organizeaza doua expozitii:
-In fiecare luna iunie a anului, sub egida Universitatii de Stiinte Agricole a Banatului, participam cu iepurii nostri in cadrul expozitiei TimAgralim.
-In prima parte lunii Ianuarie a fiecarui an, organizam Expozitia Traditionala de Iepuri, Animale de Blana si Pasari. Am facut o traditie organizand la cea mai inalta tinuta aceasta expozitie, la care ne trec pragul mii de vizitatori.
Iepurii crescuti de membrii nostri, sunt numai de rasa, tatuati la varsta de doua luni de catre maestrul de tatuaj, fiecare animal detinand un carnet de origine personalizat. Rigorile cresterii, evidenta si disciplina membrilor ne-a mentinut mereu pe primul loc in logistica acestui sport numit cunicultura.
Asteptam in randul nostru noi crescatori doritori de a deveni membri ai asociatiei noastre!
Cotizatia anuala este de 50 RON, iar 25 Ron pentru elevi, studenti, pensionari, taxa de inscriere fiind in valoare de 10 Ron. Singura obligatie consta in detinerea a minim o pereche de iepuri de rasa, cu tatuajul aferent, crescuti in conditii de igiena deosebite.
Va asteptam sa ne contactati la 0769628711 pentru informatii suplimentare!!!
Sus In jos
rex
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 38
Localizare : valcele
Data de inscriere : 23/02/2010

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: scoarta in urechi.   gestante sau nu? EmptyJoi Aug 26, 2010 7:45 am

salut.
este ceva vaccin pentru scoarta in urechi? le tot pun ulei ,dispare si dupa cateva zile iar apare.veterinaru mi'o zis sa pun in continuare ulei. dar degeaba, nu pot nici sa le tai ca is niste femele foarte bune si as avea o pierdere destul de mare.


Sus In jos
daniel198
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Localizare : frasin
Data de inscriere : 07/01/2011

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: gestante sau nu?   gestante sau nu? EmptyVin Ian 07, 2011 11:59 pm

am doua iepuroice le-am dat la iepuroi de vreo 30 de zile si inca nimic semne?
cum pot stii daca sau tinut la monta sau nu?


Sus In jos
daniel198
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Localizare : frasin
Data de inscriere : 07/01/2011

gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: cusca pentru iepuri   gestante sau nu? EmptySam Ian 08, 2011 12:10 am

salut!!
sunt nou in acest domeniu
are poate careva o schita doua la o cusca cu mai multe compartimente?
va rog mult!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





gestante sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: gestante sau nu?   gestante sau nu? Empty

Sus In jos
 
gestante sau nu?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de iepuri :: crescatorul de iepuri :: ..mesaje catre administrator-
Mergi direct la: