crescatorul de iepuri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de iepuri

forum este destinat crescatorilor de iepuri de rasa din romania
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

cumparam iepuri CASTOR REX , REX TRICOLOR, REX DALMATIAN
telefon 0732/049761

 

 probleme de nastere

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
petruha25
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 45
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 02/03/2011

probleme de nastere Empty
MesajSubiect: probleme de nastere   probleme de nastere EmptyMier Mar 02, 2011 5:14 am

Salut, am an miniferma mea cam vre-o 25 de femele tinere.
la prima monta am dat vre-o 9 din ele caci restul nu erau mature , si din 9 numai 2 au avut grija de puisori restul i-au lasat sa moara, nu s-au uitat la ei,
Acuma recent au mai fatat anca 12 (tot prima data) si iarasi numai 2 din ele au avut drija de pui.
Sunt f-te disperat deoarece am investit apr. 12000$ an ferma , le fac focul tin 15% de caldura an ancapere, si nu am rezultatele dorite.
Daca puteti dragi amatori de cunicultura sugerati-mi ce sa fac ????????
Am aruncat zilele trecute 60 de puisori nou nascuti, si sunt frant de durere si suparare
Alimentatia eu o folosesc din furaj combinat granulat an care includ si premixuri care contin o gama larga de vitamine si elemente furagere necesare( adica eu exclud lipsa de vitamine an comportamentul femelelor)
Cineva spunea ca comportamentul acesta se manifesta numai la prima fatare, apoi ele angrijesc de pui?????
nu stiu ce sa cred??????

Sus In jos
bogdanoancea
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 25
Localizare : Campulung-muscel
Data de inscriere : 02/06/2011

probleme de nastere Empty
MesajSubiect: AI GRIJA DE EI !!!!   probleme de nastere EmptyJoi Iun 02, 2011 11:16 am

Ingrijestei tu . Am un coleg la scoala care ii manca si ia bagat in vata si le da lapte cu pipeta
Sus In jos
 
probleme de nastere
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» probleme la un mascul
» Vreau sa fac un abator de iepuri
» probleme....
» probleme la iepuroaice
» PROBLEME IEPUROAICA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de iepuri :: ..despre iepuri :: ..inmultiere-
Mergi direct la: