crescatorul de iepuri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de iepuri

forum este destinat crescatorilor de iepuri de rasa din romania
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

cumparam iepuri CASTOR REX , REX TRICOLOR, REX DALMATIAN
telefon 0732/049761

 

 Intrebari despre cresterea unui iepuras

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anca
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Localizare : BV
Data de inscriere : 27/02/2010

Intrebari despre cresterea unui iepuras Empty
MesajSubiect: Intrebari despre cresterea unui iepuras   Intrebari despre cresterea unui iepuras EmptySam Feb 27, 2010 12:32 pm

Buna seara!
Astazi am fost la o expozitie de animale de casa care a avut loc in orasul meu. M-am hotarat sa-mi iau un iepure insa cel pe care il vroiam era mult prea mic iar vanzatorul mi-a spus sa il sun cam in 2 saptamani pentru a putea cumpara acel iepuras. As vrea sa va pun cateva intrebari. Este posibil sa cresti un iepuras intr-un apartament? S-ar simti in largul sau? Cum ar trebui sa arate cusca in care sta si ce ar trebui sa se afle in ea? La cat timp trebuie sa faci curatenie in acea cusca? De asemenea am auzit ca iepurasii miros destul de urat, sau cel putin fecalele lor miros urat. Daca cusca e curatata la timp, se poate evita acest miros? Un alt lucru pe care as vrea sa il stiu este daca blana iepurasului este nociva pentru copii. Va multumesc!
Sus In jos
sweetamber
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 09/03/2010

Intrebari despre cresterea unui iepuras Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari despre cresterea unui iepuras   Intrebari despre cresterea unui iepuras EmptyMier Mar 10, 2010 1:29 pm

Buna seara!
In mod normal iepurii se pot creste fara probleme in apartament. Chiar daca toate rasele se vor acomoda cu bine la traiul in apartament va recomand cateva rase pe care le puteti creste fara probleme: Lionhead, Hermelin, Berbec pitic sau Pitic englez.
Iepurii pot fi invatati sa isi faca nevoile in aceelasi loc, scutindu-va astfel de anumite neplaceri. Impotriva mirosului puteti folosi furaje speciale pentru iepuri pe care le gasiti la Pet-shop si care au in compozitie Aloe Vera.
Din pacate si blana iepurilor, ca si a altor animale este nociva pentru copii. Dar, cu putina atentie se pot evita evenimentele nedorite.
Sus In jos
 
Intrebari despre cresterea unui iepuras
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Iepuras fatat -respins
» Iepuras fatat -respins
» Iepuras pitic angora fornait
» Despre iepuroi
» Vreau sa fac un abator de iepuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de iepuri :: crescatorul de iepuri :: ..mesaje catre administrator-
Mergi direct la: