crescatorul de iepuri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de iepuri

forum este destinat crescatorilor de iepuri de rasa din romania
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

cumparam iepuri CASTOR REX , REX TRICOLOR, REX DALMATIAN
telefon 0732/049761

 

 din urmatori rase care le prefer sa cresti?

In jos 
+2
nikolasjucan
Admin
6 participanți

daca ar fi so alegi- pe care din ele preferi sa cresti?
urias german
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left11%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 11% [ 5 ]
urias belgian
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left30%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 30% [ 14 ]
fluture german
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left13%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 13% [ 6 ]
californian
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left9%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 9% [ 4 ]
neozeelandezi rosu/alb
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left15%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 15% [ 7 ]
una din rase rex
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left0%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 0% [ 0 ]
angora
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left2%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 2% [ 1 ]
o rasa pe cale de disparitie
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left0%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 0% [ 0 ]
un hibrid de carne
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left17%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 17% [ 8 ]
o rasa pitica
din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_left3%din urmatori rase care le prefer sa cresti? Bar_right
 3% [ 2 ]
Total voturi : 47
 

AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 183
Varsta : 58
Localizare : romania
Data de inscriere : 04/02/2009

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyJoi Mar 05, 2009 6:15 pm

din urmatori rase care le prefer sa cresti?
alege o rasa te rog si eventual motiveaza dece o alegi pe rasa respectiva.
Sus In jos
http://www.crescatorul.com
nikolasjucan
crescator
crescator
nikolasjucan


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 51
Localizare : alba
Data de inscriere : 01/03/2009

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: rase de iepuri   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyJoi Mar 12, 2009 2:54 pm

neozeelandez alb cu ochii rosii

- avantaje
in 5-6 luni ajung la maturitate ( femelele se pot imperechea)
femelele sunt mame foarte bune
au oase subtiri si masa musculara mare
la 5-6 luni se pot sacrifica ( hraniti corespunzator desigur)
Sus In jos
pokemon76
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 48
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/02/2010

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyLun Feb 08, 2010 11:20 am

imi place fluturele si ca aspect, imi place mult si berbecul pentru felul cum arata, iar asta cred ca e pe langa utilitatea lor (carnea), e si felul lor deosebit cum arata. sunt putin deosebiti,ca aspect, de restul iepurilor. sunt nou in forum dar bucuros ca pot afla multe de la voi. succes fratilor si doamne ajuta!
Sus In jos
pokemon76
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 48
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/02/2010

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyLun Feb 22, 2010 12:56 pm

o iepurica mi-a fatat de 4 zile (pe 18 februarie) si tare as vrea sa stiu daca coccistop-ul pe care vreau sa-l administrez saptamanal in apa de baut nu dauneaza cu nimic mamei care alapteza sau puisorilor ei. astept un raspuns de la un iubitor de urecheati experimentat. multumesc mult de tot! succes fratilor si doamne ajuta!
Sus In jos
pokemon76
membru fidel
membru fidel



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 48
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/02/2010

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyLun Feb 22, 2010 12:58 pm

o iepurica mi-a fatat de 4 zile (pe 18 februarie) si tare as vrea sa stiu daca coccistop-ul pe care vreau sa-l administrez saptamanal in apa de baut nu dauneaza cu nimic mamei care alapteza sau puisorilor ei. astept un raspuns de la un iubitor de urecheati experimentat. multumesc mult de tot! succes fratilor si doamne ajuta!
Sus In jos
sweetamber
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 09/03/2010

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyMier Mar 10, 2010 1:17 pm

pokemon76 a scris:
o iepurica mi-a fatat de 4 zile (pe 18 februarie) si tare as vrea sa stiu daca coccistop-ul pe care vreau sa-l administrez saptamanal in apa de baut nu dauneaza cu nimic mamei care alapteza sau puisorilor ei. astept un raspuns de la un iubitor de urecheati experimentat. multumesc mult de tot! succes fratilor si doamne ajuta!
In general la iepurii adulti nu se mai administreaza Coccistop. Personal administrez pana la varsta de 5 luni. In mod normal orice tratament administrat unei iepuroaice cu pui va influenta negativ puii prin simplul fapt ca in organismul lor este un echilibru foarte sensibil care nu trebuie modificat in nici un fel.Ori prin administrarea de Coccistop se produce exact acest lucru.
Sus In jos
corduneanu
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/12/2010

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyMier Dec 29, 2010 5:33 am

[quote="nikolasjucan"]neozeelandez alb cu ochii rosii

as dori si eu sa achizitionez 2 femele si un mascul neozeelandez si as vrea sa sti care este pretul si pt marele belgian ,adresa mea de email este "renovart.office@gmail.com"
Sus In jos
CretzuV
nou pe site
nou pe site



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 34
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/08/2011

din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? EmptyLun Aug 22, 2011 4:35 am

Urias belgian , din cate am auzit e una din cele mai profitabile.
Sus In jos
Continut sponsorizat





din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty
MesajSubiect: Re: din urmatori rase care le prefer sa cresti?   din urmatori rase care le prefer sa cresti? Empty

Sus In jos
 
din urmatori rase care le prefer sa cresti?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» care rase de iepuri cresteti?
» rase de lana
» rase rex din germania
» rase medie
» cateva rase pitice

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de iepuri :: crescatorul de iepuri :: ..discutii despre iepuri-
Mergi direct la: